URZĄDZENIA
DO STEROWANIA INSTALACJAMI
OGRZEWANIA, WENTYLACJI
I KLIMATYZACJI


 

REGULATORY STANDARDOWE DO INSTALACJI HVAC

Regulatory standardowe do układów HVAC

Oferujemy regulatory do central wentylacyjnych, węzłów cieplnych, kotłowni. Systemy BMS do inteligentnych budynków – Sytemy Zarządzania Zapotrzebowaniem na Ciepło i Chłód. Jako bezpośredni dystrybutor oferujemy regulatory i systemy standardowe firmy SIEMENS: SYNCO, SIGMAGYR, RVA.

Regulatory standardowe to szeroka gama produktów od najprostszej regulacji temperatury do całkowitego zarządzania instalacją HVAC – od sterowania źródłem ciepła lub chłodu po indywidualne utrzymanie komfortu w poszczególnych pomieszczeniach. SYNCO oferuje szeroką gamę regulatorów do każdego rodzaju zastosowań. Autonomiczne regulatory Synco 100 i Synco200 idealnie nadają się do podstawowych zastosowań. W większych systemach, regulatory Synco 700 komunikują się przy pomocy standardowej magistrali KNX. Dzięki temu możemy zastosować je do tzw. inteligentnych budynków tworząc systemy BMS zapotrzebowania na ciepło i chłód.

Dzięki konstrukcji modułowej oraz otwartej komunikacji, regulatory Synco 700 można w dowolnym momencie rozbudować i dostosować do bieżących potrzeb. Oznacza to, że instalacje HVAC mogą się rozrastać zależnie od wymagań a inwestycje można przeprowadzać etapami. SYNCO umożliwia zaprojektowanie wszechstronnego, opłacalnego i wydajnego systemu sterowania HVAC, jego bezproblemową instalację i uruchomienie – bez potrzeby programowania.

Synco 100

 • Regulatory do bezpośredniego montażu z wbudowanym czujnikiem temperatury
  • pomieszczeniowym RLA162
  • zanurzeniowym RLE…
  • kanałowym RLM…
 • Wyjścia sterujące 2-stawne / 3-stawne / 0..10V
 • Wejścia dla dodatkowych czujników

Synco 200

Uniwersalne regulatory HVAC. Regulacja wszystkich zmiennych fizycznych
 • Obszerny katalog aplikacji. Regulatory z ponad 130 fabrycznie zaprogramowanymi, gruntownie przetestowanymi i szczegółowo udokumentowanymi aplikacjami standardowymi głównie do wentylacji
 • Bardzo proste uruchomienie
 • Oszczędne wykonanie instalacji
 • Typoszereg RLU…

Synco 700

Synco 700, stanowiący serce całego systemu BMS, zarządza instalacją energetyczną, steruje i monitoruje instalację HVAC, komunikując się przez magistralę KNX. Prace montażowe i uruchomienie można przeprowadzić szybko i pewnie. Dzięki sprawdzonym standardowym aplikacjom wbudowanym w poszczególne regulatory, nie ma potrzeby ich programowania. Dokumentacja zawiera opis wszystkich dostępnych aplikacji. Wszystko, co trzeba zrobić, to wybrać odpowiedni numer aplikacji w sterowniku. W razie potrzeby można także pracować ze sterownikiem w trybie swobodnej konfiguracji tworząc własne aplikacje lub modyfikując standardowe. Dzięki kompaktowej budowie DIN i zastosowaniu zacisków klatkowych, montaż regulatorów Synco 700 w szafach sterowniczych to oszczędność czasu i miejsca.

 • RMU7… Regulatory wentylacyjne z komunikacją KNX –możliwość zastosowania w systemach BMS
 • RMH… Regulatory ciepłownicze z komunikacją KNX –możliwość zastosowania w systemach BMS
 • RMK… Regulatory kotłowe z komunikacją KNX – możliwość zastosowania w systemach BMS
 • RMS… Regulatory monitorująco – przełączające do uniwersalnych zastosowań.

Regulatory węzłów cieplnych SIGMAGYR

RVD 120-C RVD140-C RVD250-C RVD260-C Regulatory do węzłów jednofunkcyjnych i dwufunkcyjnych bez komunikacji lub współpracujące z nadrzędnym systemem sterowania M-BUS lub LPB. Wbudowany zegar cyfrowy z podstawą montażową Bez konieczności programowania z wbudowanymi aplikacjami sterowania dla zaprojektowanych układów technologicznych. Zależnie od typu do wyboru 7, 14 lub 28 schematów technologicznych wysycających większość schematów technologicznych występujących w węzłach cieplnych w Polsce i Europie.

Regulatory kotłowe RVA

 • RVA63.242
  Regulator kotła i stref grzewczych, obsługuje kocioł 2-stopniowy, zasobnik ciepłej wody i 1 zawór mieszający z pompą, podniesienie temperatury powrotu poprzez pompę lub zawór mieszający, wbudowany zegar cyfrowy, komunikacja LPB z innymi regulatorami RVA.., może pracować jako regulator stref grzewczych bez funkcji regulacji kotła
 • RVA63.242
  Regulator strefy grzewczej i ciepłej wody użytkowej, obsługuje 1 zawór mieszający i zasobnik ciepłej wody, wbudowany zegar cyfrowy, komunikacja LPB z innymi regulatorami RVA..

Nasza oferta regulatorów do instalacji HVAC skierowana jest do klientów ze Śląska i okolic miast Katowice, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Chorzów, Świętochłowice, Tychy, Mysłowice