NOWOCZESNE
SYSTEMY
OKIEN I DRZWI

rodzina na tle okien Omega System
 
Oferowane produkty

OKNA

Okna PCV łączą w sobie wiele zalet; są energooszczędne - szczelnie zatrzymują ciepło, tłumią hałas, są trwałe, odporne na działania warunków atmosferycznych, bezpieczne dla naszego zdrowia i łatwe w konserwacji. Co ważne, są również estetyczne i ekologiczne - po wymianie nadają się do recyklingu. Biorąc pod uwagę powyższe cechy, wybór tych okien jest korzystny cenowo dla klienta.

W naszej ofercie posiadamy okna plastikowe firmy OKMAR-PLASTIK mającej siedzibę w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska-Białej. Istnieje na rynku od 1990 roku, a sześć lat później uruchomiono tam produkcję okien na bazie profilu niemieckiej firmy Aluplast. Podstawowym systemem, dzięki któremu Okmar-Plastik zyskał liczną rzeszę klientów, jest Ideal 4000. Obecnie oferta została rozbudowana o nowoczesne, ulepszone systemy rodziny Ideal - Ideal 5000 i Ideal 8000. Są one zróżnicowane pod względem parametrów technicznych i wzornictwa według przeznaczenia i potrzeb klientów.

Okna i drzwi pcv systemu IDEAL 4000

Jest to system o głębokości zabudowy 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, o konstrukcji od trzykomorowej do pięciokomorowej. Dostępny jest w wersjach: klasycznej (classic), sfazowanej (soft- line) i zaokrąglonej (round-line).

okno Ideal 4000 Round Line Omega System Katowice okno Ideal 4000 Niezlicowany Omega System Katowice okno Ideal 4000 Omega System Katowice okno Ideal 4000 Omega System Katowice

Wersja sfazowana (niezlicowana) odznacza się klasycznymi liniami w smukłych profilach o wyrazistych konturach. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i urozmaiconych rozwiązaniach systemowych istnieje możliwość wykreowania własnego stylu zabudowy okiennej. Wersja zaokrąglona (zlicowana) wyróżnia się łagodnymi, opływowymi kształtami. Sprawia, że wygląd okna jest wyjątkowo atrakcyjny, a jego walory estetyczne można podkreślić przez zastosowanie różnych rodzajów listw przyszybowych.

System Ideal 4000 charakteryzuje się optymalną izolacją termiczną i akustyczną, dobrą statyką dzięki dużej komorze wzmocnienia, niewidocznymi uszczelkami przyszybowymi, odpowiednimi skosami krawędzi, umożliwiającymi swobodny spływ wody. Uszczelki są wykonane z bardzo trwałego materiału. Powierzchnia ramy jest gładka, przez co łatwa w myciu i konserwacji. Skosy i zaokrąglenia przydają oknom estetyki i elegancji.

Okna i drzwi pcv systemu IDEAL 5000

Jest to system o głębokości zabudowy 70 mm, z uszczelnieniem środkowym, o konstrukcji pięciokomorowej. Komory posiadają stalowe wzmocnienia, zwiększające statykę, co umożliwia wykonanie okien o większych gabarytach.

okno Ideal 5000 Omega System Katowice okno Ideal 5000 Omega System Katowice

Dzięki pięciokomorowej konstrukcji parametry izolacyjne okna są znacznie wyższe. Zwiększa je także uszczelnienie środkowe - wprowadzenie trzeciej uszczelki i wydzielenie suchej komory, w której pracuje wzmocnienie stalowe. Podwyższona jest przez to również trwałość okna, nie bez znaczenia zwłaszcza w dużych obiektach.Okna i drzwi pcv systemu IDEAL 7000

Jest to system o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, o konstrukcji sześciokomorowej. W profilach tej serii stosować można pakiety szybowe o szerokości wynoszącej nawet 51 mm, co gwarantuje wysokie parametry termoizolacyjne okna.

okno Ideal 7000 Omega System Katowice okno Ideal 7000 Omega System Katowice

System Ideal 7000 to nowoczesne rozwiązanie, polecane szczególnie w budownictwie energooszczędnym. Wszystko dzięki większej liczbie komór wewnętrznych, a także zastosowaniu głębszych kształtowników. Okna linii Ideal 7000 charakteryzują się ponadto niezwykle niską przenikalnością ciepłego powietrza, zapewniając optymalny komfort cieplny w mieszkaniu. Wyróżniają je także wysokie parametry akustyczne - okna te doskonale neutralizują dochodzący z zewnątrz hałas, z kolei wysokiej jakości okucia i wzmocnienia gwarantują optymalną klasę bezpieczeństwa na wypadek włamania. Okna Ideal 7000, dzięki wyposażeniu w specjalne, stalowe wzmocnienia, odznaczają się solidną konstrukcją i stabilnością ramy. Dostępne w szerokiej gamie kolorów i uzupełnione o odpowiednią listwę przyszybową, potrafią doskonale wkomponować się w każde wnętrze i idealnie dopasować się do każdej elewacji.Okna i drzwi pcv systemu IDEAL 8000

okno Ideal 8000 Omega System Katowice okno Ideal 8000 Omega System Katowice okno Ideal 8000 Omega System Katowice

W systemie Ideal 8000 poszerzony jest wrąb szybowy, co umożliwia zastosowanie pakietów szybowych o szerokości do 59 mm, a także technologii wklejenia szyby we wrąb (bond-inside). Ma ona wpływ na walory statyczne - wklejona szyba stanowi dodatkowy element wzmacniający. Podnosi ponadto o około 20% izolacyjność termiczną i akustyczną okna. Oprócz tego obwodowa szczelina z klejem uniemożliwia wypchnięcie szyby, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Okna dostępne są w wersjach niesfazowanej i sfazowanej.


Wszystkie okna wykonywane są standardowo w kolorze białym. Na indywidualne zamówienie mogą być drewnopodobne bądź barwione szkłem akrylowym. Krystaliczna przejrzystość szyb umożliwia optymalne wykorzystanie światła dziennego i zapobiega powstawaniu efektu tzw. brudnej firanki.

Nasza oferta okien skierowana jest do klientów ze Śląska i okolic miast Katowice, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Chorzów, Świętochłowice, Tychy, Mysłowice.